- Po uprawomocnieniu się postanowienia o umorzeniu dochodzenia planowane jest natomiast wyłączenie stosownych materiałów i przekazanie ich policji w celu przeprowadzenia postępowania w sprawie o wykroczenie - poinformował w komunikacie rzecznik prasowy białostockiej prokuratury Łukasz Janyst.

 

Do wypadku doszło po północy 27 lipca, w miejscowości Krzywa na drodze krajowej nr 8 k. Suchowoli (Podlaskie). Jak informowała wówczas policja, doszło tam do zderzenia osobowych aut: bmw i mercedesa. Tym drugim pojazdem kierowała żona wiceministra Jarosława Zielińskiego, który podróżował z nią jako pasażer.

 

Po wypadku Zieliński trafił na badania do szpitala. Obrażenia odniosła też kobieta kierująca drugim autem.

 

"Nie doszło do rozstroju zdrowia trwającego dłużej niż 7 dni"

 

Okoliczności zdarzenia badała Prokuratura Okręgowa w Białymstoku. W oparciu o opinię biegłego z zakresu medycyny sądowej ustaliła, że obrażenia uczestników wypadku były jedynie powierzchowne. Jak podał prok. Janyst, u żadnej z tych osób nie doszło do "naruszenia czynności narządu ciała ani rozstroju zdrowia trwającego dłużej niż 7 dni".

 

Tym samym zdarzenie nie może stanowić przestępstwa opisanego w Kodeksie karnym - dodała prokuratura. W tej sytuacji prowadzenie sprawy przejmie policja, traktując ją jako wykroczenie drogowe.

 

PAP