W wielu miastach, np. w Krakowie, Poznaniu i Warszawie, mieszkania wręcz potaniały. Zamożniejsza część społeczeństwa traktuje inwestowanie w nieruchomości jako bezpieczną lokatę kapitału.

 

Jak się okazuje, popytu na mieszkania nie hamuje też trudniejszy dostęp do kredytów hipotecznych. Wygrywają ci deweloperzy, którzy do zaoferowania mają coś więcej niż tylko niską cenę.

 

Miasto "nowej generacji"

 

W centrum Warszawy powstaje np. Port Praski. To obecnie jedno z największych przedsięwzięć architektonicznych realizowanych w Europie. Inwestycja powstaje na 40 hektarach ścisłego centrum stolicy, w pobliżu Wisły, Starego Miasta i Stadionu Narodowego oraz Centrum Nauki Kopernik.

 

Port Praski to - jak przyznają eksperci w branży nieruchomości - "miasto nowej generacji". Tworzą je bowiem cztery dzielnice: mieszkalna Stara Praga, luksusowe Doki z mariną, biznesowe City (kompleks czterech wieżowców) oraz Park Mediów.

 

Dopełnieniem inwestycji staną się rozległe na prawie pięć hektarów zielone tereny, które będą sprzyjać odpoczynkowi.

 

Liczne nagrody i wyróżnienia

 

Wyjątkowość tej inwestycji potwierdzają zdobyte prestiżowe nagrody.

 

Budynek przy  ulicy Krowiej 6 otrzymał tytuł "Budowa  Roku 2013". Inwestycja Sierakowskiego 5  została wyróżniona w konkursie "Budowa  Roku 2015" nagrodą drugiego stopnia  oraz pierwszą nagrodą w kategorii "Nowe  obiekty w przestrzeni urbanistycznej" w konkursie "Modernizacja Roku 2015".

 

Apartamentowce Port i Latarnia zostały  wyróżnione nagrodą drugiego stopnia w konkursie "Budowa Roku 2016".

 

polsatnews.pl