Namalował wulgarny napis i groził. Jest akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o rasizm

Polska
Namalował wulgarny napis i groził. Jest akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o rasizm
Flickr/Victor/CC BY 2.0
Zdjęcie ilustracyjne

Zachodniopomorska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który m.in. miał kierować wobec obywatela Jemenu groźby pozbawienia życia i nawoływać do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych - poinformowała w czwartek szczecińska prokuratura.

Podejrzany miał też na portalu społecznościowym już od lipca 2016 r. publicznie nawoływać do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych wobec innych osób, a w styczniu 2017 r. - także na portalu społecznościowym - znieważyć Jemeńczyka wulgarnymi słowami z powodu przynależności narodowej i wyznaniowej.

 

Wulgarny napis na elewacji

 

Jemeńczyk, który w Lipianach (Zachodniopomorskie) prowadzi bar, w kwietniu br. poinformował pyrzycką policję, że nieznana mu osoba wykonała wulgarny napis na elewacji lokalu. Miał też dostawać groźby spalenia lokalu i zabójstwa.

 

Niedługo po zgłoszeniu policja zatrzymała podejrzewanego o te czyny Macieja N. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego dwumiesięczny areszt, który został później przedłużony.

 

Za kierowanie gróźb karalnych Maciejowi N. grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, a za nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych - kara pozbawienia wolności do 3 lat.

 

PAP

bas/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze