Nowa polityka bagażowa w Ryanairze. Bagaż rejestrowany będzie mógł być cięższy

Biznes
Nowa polityka bagażowa w Ryanairze. Bagaż rejestrowany będzie mógł być cięższy
Flickr/Aurelijus Valeiša/CC BY 2.0

Pasażerowie podróżujący irlandzkim Ryanairem od 1 listopada br. będą mogli zabrać cięższy bagaż rejestrowany - jego limit wzrośnie z 15 kg do 20 kg - poinformowała linia. Jednocześnie nie wszyscy będą mogli wziąć na pokład samolotu dwie sztuki bagażu podręcznego.

Ryanair poinformował w środowym komunikacie, że "z uwagi na rekordowe obłożenie samolotów (97 proc. w sierpniu) oraz ograniczone miejsce w kabinie pasażerskiej", wprowadza nowe zasady przewozu bagażu, które będą obowiązywały na wszystkich rejsach od 1 listopada tego roku.

 

Zmiany obejmą także bagaż podręczny. Firma wyjaśniła, że jedynie pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład (priority), a więc Plus, Flexi Plus & Family Plus będą podróżowali z dwoma bagażami podręcznymi w kabinie - normalnym, o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm i wadze do 10 kg, oraz małym - 35 cm x 20 cm x 20 cm.

 

Przy gate’ie będą dwie kolejki

 

Pozostali podróżni na pokład samolotu będą mogli zabrać tylko jeden mały bagaż, a drugi, większy, zostanie im odebrany przy gate’ie i bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym. Przy gate’ie będą bowiem dwie kolejki - jedna dla pasażerów z pierwszeństwem wejścia na pokład, a druga dla pozostałych.

 

- Z uwagi na ograniczone miejsce w kabinie, nie jesteśmy w stanie przewieźć ponad 360 bagaży podręcznych (182 osoby x 2 bagaże) na pokładzie. Mamy nadzieję, że w ten sposób znacznie usprawnimy proces wejścia na pokład samolotów oraz ograniczymy opóźnienia lotów - powiedział cytowany w komunikacie Kenny Jacobs z Ryanaira.

 

Nowe zasady dotyczą także rezerwacji już dokonanych

 

Przewoźnik poinformował, że pierwszeństwo wejścia na pokład można kupić podczas rezerwacji biletu lub dokupić później, nawet godzinę przed lotem, ale już drożej.

 

Nowa polityka bagażowa i obniżenie cen przewozu bagażu będą kosztowały Ryanaira ponad 50 mln euro rocznie.

 

Jak zaznaczył przewoźnik, nowe zasady przewozu bagażu dotyczą także rezerwacji już dokonanych.

 

PAP

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze