Treść wniosku została zamieszczona na profilu "Reprywatyzacja-fakty" na Facebooku. Pod wnioskiem podpisała się prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

 

 

Złożenie wniosku zapowiedział w środę Witold Pahl. Była to reakcja na wyłączenie ze środowych obrad komisji dwojga pełnomocników miasta: Bartosza Przeciechowskiego i Zofii Gajewskiej, którym Jaki zarzucił niewłaściwe zachowanie i "dręczenie mieszkańców" Warszawy, którzy zeznawali przed komisją w sprawie reprywatyzacji kamienicy przy ul. Poznańskiej 14.

 

"Nieobiektywne prowadzenie postępowania"

 

Ratusz w swym wniosku zarzucił Jakiemu m.in. brak obiektywizmu. "Za niedopuszczalne należy (...) uznać zachowanie przewodniczącego, który wyklucza pełnomocników z rozprawy, w sytuacji gdy zadają oni świadkowi pytania i uzyskują odpowiedzi niebudzące aprobaty Przewodniczącego Komisji. Świadczy to ewidentnie o nieobiektywnym prowadzeniu postępowania i prowadzeniu go w sposób, który zmierza do wykazania z góry założonej tezy, a nie ustaleniu faktów i prawdy obiektywnej" - czytamy w piśmie do komisji.

 

Jaki pytany o wniosek, poinformował, że zostanie on rozpatrzony. "Ja wyłączę się z rozpatrywania tego wniosku" - oświadczył na konferencji prasowej w Sejmie. "Jeżeli osoby, które są współodpowiedzialne za te gigantyczne złodziejstwo reprywatyzacyjne chcą mojego wykluczenia, to to jest najlepsza recenzja mojej pracy i chciałbym im bardzo serdecznie podziękować" - dodał przewodniczący komisji.

 

PAP