"Jest bohaterem" vs "Porzucił ideały »Solidarności«". Byli opozycjoniści o Wałęsie w programie "Tak czy Nie"

Polska

- Dla mnie Lech Wałęsa jest bohaterem. On strzegł ideałów wolności i solidarności, które są zagrożone w dzisiejszych czasach - uznała Ligia Krajewska z PO, była opozycjonistka. - Lech Wałęsa miał swój specyficzny styl. Straciłem do niego szacunek, gdy zaczął odgrywać dwuznaczną rolę. W czasach swojej prezydentury porzucił ideały "Solidarności" - odparł Jarosław Guzy, były opozycjonista.

Obchody Porozumień Sierpniowych w cieniu podziałów. Zdaniem byłej opozycjonistki Ligi Krajewskiej sytuacja polityczna w Polsce pokazuje,  że ideały "Solidarności" są zagrożone.

 

Innego zdania był były opozycjonista Jarosław Guzy, który w programie "Tak czy Nie" powiedział, że ideały "Solidarności" zostały zgubione przez Lecha Wałęsę.

 

Czy 37 lat po podpisaniu Porozumień sierpniowych Polska jest krajem solidarności?

 

Dziś kolejna rocznica jest kolejną próbą sił. W Gdańsku mamy polityczne starcie z historią w tle. Historią, w której coraz mniej Lecha Wałęsy. Były prezydent pokazał się dziś z Grzegorzem Schetyną i Robertem Biedroniem. Pokazał też, że nie zejdzie z wojennej ścieżki z obecną "Solidarnością".

 

Czy 37 lat po podpisaniu Porozumień sierpniowych Polska jest krajem solidarności? - o to prowadzący czwartkowy program "Tak czy Nie" Piotr Witwicki pytał swoich gości w studiu i widzów.

 

Wszystkie dotychczasowe odcinki "Tak czy Nie" można oglądać tutaj.

 

polsatnews.pl

gur/dro/grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze