Jak dodała, przestępstwo z artykułu 156 par. 3 kk jest zagrożone karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 5 lat albo 25 lat lub karą dożywocia.

 

Prokurator wnioskował o trzymiesięczny areszt dla podejrzanego. Sąd zdecydował jednak, że spędzi on w areszcie najbliższe dwa miesiące, chyba że w ciągu dwóch tygodni wpłacone zostanie 50 tys. zł poręczenia majątkowego. Wtedy areszt zostanie uchylony.

 

Śledztwo w tej sprawie jest na wstępnym etapie i prokurator będzie ustalał charakter i przyczynę zdarzenia - dodała rzeczniczka.

 

Szedł chodnikiem, został uderzony

 

W ubiegłym tygodniu mężczyzna miał zostać uderzony w głowę przez rowerzystę, kiedy szedł chodnikiem. Mężczyzna, który miał uderzyć pieszego, chwilę wcześniej przejeżdżał obok niego z grupą rowerzystów.

 

- Poszkodowany mężczyzna został uderzony pięścią w głowę, upadając uderzył głową w chodnik - opisała Biranowska-Sochalska. Jak dodała, nieprzytomny został odwieziony do szpitala, gdzie we wtorek zmarł.

 

Również we wtorek do prokuratury sam zgłosił się mężczyzna, który uderzył pieszego - powiedziała rzeczniczka. Jak dodała, został on zatrzymany.

 

PAP