Wypadek policyjnego radiowozu prowadzącego kolumnę BOR. W kolumnie jechał sekretarz generalny NATO

Polska

Z policyjnym radiowozem, który jechał na czele kolumny BOR, zderzył się samochód dostawczy. Cztery osoby zostały ranne, w tym dwóch policjantów. Do wypadku doszło około godz. 20 na skrzyżowaniu ul. Żwirki i Wigury z ul. Hynka w Warszawie.

Według informacji Polsat News w jednym z samochodów jadących w kolumnie znajdował się sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

 

W wypadku rannych zostało dwóch policjantów jadących w radiowozie na czele kolumny. By wydobyć poszkodowanych strażacy musieli rozciąć nadwozie radiowozu. Samochód dostawczy jednej z firm kurierskich przewrócił się na bok. Kierowca samodzielnie wydostał się z pojazdu.

 

- Tak zwany pojazd filtrujący na skrzyżowaniu został uderzony w bok przez pojazd Iveco - powiedział Polsat News podinsp. Sylwester Marczak, rzecznik stołecznej policji. - Siła uderzenia zepchnęła pojazd na pobocze, na pas zieleni, a następnie zjechał na chodnik, gdzie uderzył w pieszą - wyjaśnił Marczak. 

 

 

 

Do szpitala trafiły cztery osoby, poza dwoma policjantami także piesza i kierowca dostawczego Iveco. 

 

Ulica Żwirki i Wigury w stronę centrum została wyłączona z ruchu.

 

Szef NATO przebywa z dwudniową wizytą w Polsce; rozpoczął ją od wieczornego spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą. Podczas wizyty, która zakończy się w piątek, Stoltenberg spotka się też z premier Beatą Szydło, której towarzyszyć będą szef MSZ Witold Waszczykowski oraz minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Stoltenberg uda się też do Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim, gdzie odwiedzi żołnierzy Batalionowej Grupy Bojowej NATO. Będzie mu tam towarzyszył szef MON.

 

polsatnnews.pl, fot. PAP/Rafał Guz

grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze