Kierwiński: państwo PiS to jest państwo atrapa

Polska

- To jest po prostu szczyt niekompetencji - powiedział w programie "Graffiti" poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński komentując działania rządu po nawałnicach. Stwierdził, że władza "po kilku dniach przypomniała sobie o tym, że jest problem i są ludzie, którym trzeba pomóc".

- Pani premier Szydło, pan minister Błaszczak przypomnieli sobie po kilku dniach o tym, że jest problem i że są ludzie w Polsce, którym trzeba pomóc - stwierdził Kierwiński.

 

Ocenił, że "państwo Prawa i Sprawiedliwości to jest państwo atrapa". - Państwo, które nie działa, które nie potrafi pomagać Polakom wtedy, kiedy oni tej pomocy potrzebują - dodał.

 

"W przypadku Błaszczaka mamy tylko gadanie"

 

- Wojewoda (pomorski - red.) do dymisji, Błaszczak (szef MSWiA - red.) do dymisji. To jest po prostu szczyt niekompetencji - komentował poseł.

 

- Ja w zeszłym tygodniu słyszałem ministra Błaszczaka, który apelował, tak pouczał wojewodę pomorskiego, że więcej roboty, mniej gadania. No i w przypadku Błaszczaka co mamy? Mamy tylko i wyłącznie gadanie. Państwo PiS nie zadziałało - stwierdził Kierwiński.

 

Nawałnice nad Polską

 

W wyniku nawałnic, które przeszły nad Polską pod koniec ubiegłego tygodnia, zginęło sześć osób, a 55 zostało rannych, w tym 16 strażaków. W całym kraju wiatr uszkodził lub zerwał dachy z ponad 4,5 tys. budynków, z czego ponad 3,5 tys. to budynki mieszkalne.

 

Polsat News, polsatnews.pl

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze