Jak powiedział dyżurny, pojazd ciężarowy nie przewoził materiałów niebezpiecznych. W wyniku uderzenia jego kabina została zniszczona, a do tego zapaliła się. Po zgaszeniu pożaru znaleziono w niej dwa ciała. Straż otrzymała zgłoszenie o wypadku w piątek o godz. 9:15. Doszło do niego na 61 km autostrady.

 

Zginęli w wyniku pożaru

 

Łukasz Szymański z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie potwierdził informacje straży pożarnej. Dodał, że prawdopodobnie kierowca tira i jadąca z nim osoba zginęły w wyniku pożaru.

 

Ranny został także jeden z pracowników służby autostradowej, prawdopodobnie kierowca samochodu, w który uderzył tir. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał go do szpitala.

 

Zablokowana droga w kierunku Warszawy

 

Ruch w kierunku Warszawy może być zablokowany przez wiele godzin. Policja kieruje podróżujących na objazd. Na węźle Torzym należy zjechać na drogę krajową nr 92 (tzw. starą dwójkę - PAP), na wysokości Świebodzina wjechać na S3, by z niej na węźle Jordanowo wrócić na A2. Ruch autostradą w kierunku Świecka odbywa się bez utrudnień.

 

- Okoliczności tej tragedii będą wyjaśniane pod nadzorem prokuratora. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku - dodał Szymański.

 

PAP