Śmiertelny wypadek na A2. Ciężarówka najechała na inny pojazd, kabina tira zapaliła się

Polska
Śmiertelny wypadek na A2. Ciężarówka najechała na inny pojazd, kabina tira zapaliła się
Polsat News

Po wypadku na wysokości Lubrzy (Lubuskie) zablokowana jest autostrada A2 w kierunku Warszawy. Samochód ciężarowy najechał tam na pojazd techniczny służby autostradowej. Zginął kierowca ciężarówki i jadąca z nim osoba - poinformował oficer dyżurny lubuskiej straży pożarnej.

Jak powiedział dyżurny, pojazd ciężarowy nie przewoził materiałów niebezpiecznych. W wyniku uderzenia jego kabina została zniszczona, a do tego zapaliła się. Po zgaszeniu pożaru znaleziono w niej dwa ciała. Straż otrzymała zgłoszenie o wypadku w piątek o godz. 9:15. Doszło do niego na 61 km autostrady.

 

Zginęli w wyniku pożaru

 

Łukasz Szymański z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie potwierdził informacje straży pożarnej. Dodał, że prawdopodobnie kierowca tira i jadąca z nim osoba zginęły w wyniku pożaru.

 

Ranny został także jeden z pracowników służby autostradowej, prawdopodobnie kierowca samochodu, w który uderzył tir. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał go do szpitala.

 

Zablokowana droga w kierunku Warszawy

 

Ruch w kierunku Warszawy może być zablokowany przez wiele godzin. Policja kieruje podróżujących na objazd. Na węźle Torzym należy zjechać na drogę krajową nr 92 (tzw. starą dwójkę - PAP), na wysokości Świebodzina wjechać na S3, by z niej na węźle Jordanowo wrócić na A2. Ruch autostradą w kierunku Świecka odbywa się bez utrudnień.

 

- Okoliczności tej tragedii będą wyjaśniane pod nadzorem prokuratora. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku - dodał Szymański.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze