IMGW ostrzega przed burzami w zachodniej Polsce

Polska
IMGW ostrzega przed burzami w zachodniej Polsce
Polsat News

Nad zachodnią Polską przejdą w piątek wieczorem oraz w nocy z piątku na sobotę burze z gradem - ostrzega IMGW. Na stronie internetowej Instytut przestrzega również przed upałami w województwach: podkarpackim, lubelskim i w południowej części województwa mazowieckiego.

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem obowiązują dla województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Obowiązują one maksymalnie do godziny 8 rano w sobotę.

 

Z kolei ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem IMGW - PIB wystosował dla województwa zachodniopomorskiego.

 

Jak informuje IMGW, opady deszczu podczas burz mogą wynosić od 20 mm do 35 mm, miejscami do 50 mm. Porywy wiatru mogą z kolei osiągnąć prędkość do 100 km/h.

 

Ostrzeżenie przed upałami

 

Oprócz ostrzeżeń przed burzami IMGW wystosowało również ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami dla województwa podkarpackiego, lubelskiego i dla południowej części województwa mazowieckiego. Oznacza ono, że w tych regionach temperatura maksymalna w dzień może sięgnąć nawet 33 stopni.

 

Dla pozostałych województwach brak jest ostrzeżeń meteorologicznych.

 

Szczegółową treść ostrzeżeń zamieszczono na stronach: http://pogodynka.pl/ostrzezenia; http://rcb.gov.pl/raport-dobowy/

 

PAP

dk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze