Znaleziono u niego 2 kg substancji do produkcji extasy. "Może być zamieszany w międzynarodowy handel"

Polska
Znaleziono u niego 2 kg substancji do produkcji extasy. "Może być zamieszany w międzynarodowy handel"
CBŚP

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało 44-latka podejrzanego o przemyt MDMA - substancji, z której można było wytworzyć tabletki extasy o czarnorynkowej wartości 240 tys. zł; mężczyźnie grozi nawet 12 lat więzienia - poinformowało PAP w czwartek CBŚP.

Jak poinformowała rzeczniczka CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz, funkcjonariusze z bydgoskiego CBŚP uzyskali informację, z której wynikało, że 44-latek może być zamieszany w międzynarodowy handel środkami psychotropowymi.

 

Mężczyzna został zatrzymany w hotelu w miejscowości na terenie powiatu mogileńskiego. W trakcie przeszukania wynajmowanego przez niego pokoju, funkcjonariusze znaleźli w plecaku 2 kg skrystalizowanej substancji.

 

Zabezpieczone środki poddano szczegółowej analizie w laboratorium kryminalistycznym. Badania potwierdziły, że jest to substancja psychotropowa o nazwie MDMA.

 

Prawdopodobnie narkotyki trafiały do Polski z Niemiec

 

Jak wynika z ustaleń policjantów, z takiej ilości substancji można wyprodukować ok. 12 tys. sztuk tabletek extasy. - Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego środka wynosi około 240 tys. zł. Wszystko wskazuje na to, że narkotyki trafiły do Polski z Niemiec - powiedziała rzeczniczka CBŚP.

 

Jak poinformowała, prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut "popełnienia zbrodni wewnątrzwspólnotowego przewozu znacznych ilości substancji psychotropowych". Grozi za to do 12 lat więzienia. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

 

PAP

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze