Przyśpieszają badania identyfikacyjne Żołnierzy Wyklętych

Polska
Przyśpieszają badania identyfikacyjne Żołnierzy Wyklętych
Wikimedia Commons

Na początku września IPN podpisze porozumienie z zakładami medycyny sądowej w sprawie prowadzenia badań identyfikacyjnych odnajdywanych Żołnierzy Wyklętych - pisze piątkowy "Nasz Dziennik".

Do współpracy z IPN zostało zaproszonych dziewięć krajowych ośrodków medycyny sądowej posiadających odpowiednie certyfikacje - informuje "Nasz Dziennik". Jak podkreśla zastępca dyrektora Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN Anna Szeląg, takie porozumienie ws. badań indentyfikacyjnych Żołnierzy Wyklętych jest opracowywane i nadal trwa szczegółowe ustalanie jego treści.

 

- Czekamy na podpisanie umowy z grupą uczelni. Prace realnie przyśpieszą, jeżeli będzie prowadziło ją kilka ośrodków - zaznacza Szeląg.

 

Jak czytamy, skutkiem tego porozumienia będzie przyśpieszenie badań identyfikacyjnych, m.in. szczątków Żołnierzy Niezłomnych odnalezionych na powązkowskiej Łączce. Szeląg podkreśla jednak, że "ze względu na stopień zniszczenia szczątków, (...) nie będzie to krótki czas, ponieważ ta identyfikacja będzie bardzo utrudniona".

 

PAP

dk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze