- Loty do stolicy Litwy będą odbywać się trzy razy w tygodniu. Samoloty do stolicy Portugalii będą latać dwa razy w tygodniu - poinformował Eidhagen w czwartek na konferencji prasowej w Gdańsku.

 

Nowy Airbus

 

Oprócz dwóch nowych destynacji, Wizz Air od grudnia tego roku zwiększy też częstotliwość połączeń z Gdańska o 22 loty tygodniowo na najpopularniejszych dziewięciu trasach.

 

Ponadto, od grudnia 2017 r. do bazy samolotów Wizz Air na lotnisku w Gdańsku dołączy szósta maszyna, Airbus A321.

- To inwestycja rzędu ok. 100 mln dol., stwarzająca 36 nowych miejsc pracy. Oznacza to zwiększenie kadry pracowniczej Wizz Air w Gdańsku do ponad 200 osób - wyjaśnił Eidhagen.

 

14 milionów pasażerów

 

„Mija właśnie 13 rok naszej współpracy z Wizz Air i niech nikt mi nie mówi, że trzynastka to jest liczba pechowa. Każdemu w biznesie życzyłbym takich trzynastek" - powiedział prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, Tomasz Kloskowski.

 

W ubiegłym tygodniu przewoźnik Wizz Air świętował przewiezienie 14 milionów pasażerów na swoich trasach z Gdańska od 2004 r.

 

W pierwszych siedmiu miesiącach 2017 roku linia Wizz Air przewiozła w Gdańsku niemal o 10 proc. więcej pasażerów wobec tego samego okresu w 2016 roku.

 

PAP