Specjaliści w zakresie hodowli koni arabskich skreśleni z listy honorowej gości Pride of Poland

Polska
Specjaliści w zakresie hodowli koni arabskich skreśleni z listy honorowej gości Pride of Poland
Pixabay/CC0 Creative Commons/rihaij

Na kilka dni przed Świętem Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim z listy gości honorowych zostali skreśleni wieloletni działacze Polskiego Związku Hodowców Koni Arabskich: Alina Sobieszak, Irena Cieślak oraz Jerzy i Urszula Białobokowie - podaje RMF FM. - To dziwne działanie. (...) Rzekomo jestem w konflikcie z Agencją Nieruchomości Rolnych, ale to nieprawda - mówi nam Alina Sobieszak.

Jerzy Białobok był dyrektorem stadniny w Michałowie w latach 1997–2016, Alina Sobieszak to dziennikarka branżowego pisma na temat koni arabskich, natomiast Irena Cieślak była przedstawicielką Shirley Watts - stałej bywalczyni aukcji w Janowie Podlaskim i właścicielki wielu koni.

 

Według nieoficjalnych informacji, powodem wykreślenia czworga ekspertów mają być ich krytyczne wypowiedzi pod adresem obecnego zarządu stadniny w Janowie Podlaskim.

 

- To dziwne działanie i bardzo nieprzyjemna sytuacja. Rzekomo jestem w otwartym konflikcie z Agencją Nieruchomości Rolnych, ale to nieprawda - powiedziała polsatnews.pl Sobieszak. - Krytykuję działania ANR, ale nie odwołuję się do polityki. Komentuję jedynie to, co dzieje się w stadninie - dodała dziennikarka.

 

Na razie Międzynarodowe Targi Poznańskie, które są organizatorem imprezy, nie skomentowały sprawy.

 

"Wygląda to na wyprzedaż"

 

Pride of Poland rozpocznie się w najbliższy piątek i potrwa do niedzieli. Najważniejszym punktem będzie aukcja koni arabskich, która cieszy się wieloletnią tradycją i międzynarodową renomą. W tym roku swój udział zapowiedziała duża delegacja z Chin. W ofercie znajduje się dużo młodych klaczy, z niewielkim doświadczeniem pokazowym.

 

- To trochę wygląda jak wyprzedaż. Organizatorzy tłumaczą to "zapotrzebowaniem rynku", ale może to być zwykła pogoń za pieniądzem - oceniła Alina Sobieszak. 

 

polsatnews.pl, RMF.FM

nro/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze