Ciężarówka zderzyła się z autokarem wiozącym dzieci. 5 osób w szpitalu

Polska
Ciężarówka zderzyła się z autokarem wiozącym dzieci. 5 osób w szpitalu
Polsat News

W niedzielę ok. godz. 13 na DK nr 8 w Nagoszewce Drugiej (Mazowieckie, powiat ostrowski) doszło do zderzenia ciężarówki z autokarem przewożącym dzieci - powiedziała st. sierż. Marzena Laczkowska z KPP Ostrów Mazowiecka. Pięć osób trafiło do szpitala. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Laczkowska wyjaśniła, że ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciężarówką 35-letni mieszkaniec powiatu zambrowskiego nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył autokaru, którym kierował 60-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Kierujący ciężarówką był trzeźwy.

 

Autokarem z Warszawy do Giżycka podróżowało 41 osób w przedziale od 14 do 19 lat oraz trzech opiekunów.

 

W wyniku zdarzenia do szpitala trafiło pięć osób, w tym czwórka dzieci. Przechodzą oni obecnie badania - poinformowała Laczkowska.

 

Utrudnienia na trasie

 

Policjanci na miejscu zdarzenia wykonują czynności, czyli oględziny ciężarówki i autokaru, przesłuchiwani są także świadkowie. W miejscu wypadku wprowadzono ruch wahadłowy.

 

- Utrudnienia na trasie mogą potrwać kilka godzin. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, ponieważ droga jest w trakcie przebudowy. Apelujemy też o zmniejszenie prędkości i zwiększenie odległości od aut, które jadą przed nami - dodała Laczkowska.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze