Strzelanina w moskiewskim sądzie. Zginęło trzech oskarżonych

Świat
Strzelanina w moskiewskim sądzie. Zginęło trzech oskarżonych
pixabay/public domain

W sądzie w Moskwie doszło we wtorek do strzelaniny między oskarżonymi o napady i zabójstwa, którzy odebrali broń konwojentowi, a funkcjonariuszami gwardii narodowej. Zginęło trzech podsądnych, dwóch jest ciężko rannych; lżej ranny został funkcjonariusz gwardii.  

Pierwsze doniesienia mówiły o co najmniej 20 strzałach w budynku sądu obwodowego w Moskwie. O ofiarach śmiertelnych powiadomiła następnie obrończyni jednego z oskarżonych.

 

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej podał następnie w komunikacie, że pięciu członków grupy przestępczej sądzonej za napady i zabójstwa było pilnowanych przez dwoje konwojentów - kobietę i mężczyznę.

 

Broń wyrwali strażnikom

 

W windzie jeden z oskarżonych zaatakował konwojenta; grupa odebrała strażnikom broń, jednak ci zdołali wezwać na pomoc funkcjonariuszy gwardii.

 

Gdy winda się zatrzymała, w wymianie ognia z funkcjonariuszami czekającymi na piętrze zginęło trzech oskarżonych, a dwóch zostało ciężko rannych. Przewieziono ich do szpitala.

 

Ranni konwojenci

 

Konwojenci, na których napadli przestępcy, odnieśli liczne obrażenia, mężczyzna jest w szpitalu. Komitet Śledczy wszczął dochodzenie w sprawie strzelaniny.

 

Proces sądowy członków grupy przestępczej, która dokonywała napadów na trasach pod Moskwą toczył się od sierpnia 2016 roku. Ofiarami przestępców, którzy dokonali łącznie 17 zabójstw byli kierowcy i pasażerowie aut. Na ławie oskarżonych zasiadło 11 osób.

 

PAP

paw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze