Trzech nastolatków pobiło policjanta w Szczecinku. Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie

Polska
Trzech nastolatków pobiło policjanta w Szczecinku. Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie
Polsat News

Sąd Rejonowy w Szczecinku zdecydował w niedzielę o zastosowaniu aresztu tymczasowego wobec trzech mężczyzn, którzy w czwartek w nocy pobili policjanta - powiedział szef szczecineckiej prokuratury Jerzy Sajchta.

W nocy z czwartku na piątek policjant będący po służbie zwrócił uwagę mężczyznom, którzy awanturowali się i dewastowali drzwi klatki schodowej jednego z budynków przy ul. 28. Lutego w Szczecinku. Funkcjonariusz został zaatakowany i pobity przez trzech młodych mężczyzn, którzy zbiegli przed przybyciem patrolu policji. Sprawcy zostali zatrzymani w piątek.

 

Podejrzani w wieku od 17 do 19 lat usłyszeli zarzut czynnej napaści na policjanta oraz pobicia go. - Mężczyźni działając wspólnie i w porozumieniu używając niebezpiecznego przedmiotu w postaci noża oraz nogi od krzesła dopuścili się czynnej napaści na funkcjonariusza - poinformował prokurator Sajchta.

 

Jeden ze sprawców usłyszał dodatkowy zarzut

 

- Policjant poza czasem służby działał na rzecz przywrócenia porządku publicznego i ujęcia sprawców czynu zabronionego. Podejrzani poprzez kopanie i zadawanie uderzeń w głowę, tułów, kończyny górne i dolne narazili go na bezpośrednie niebezpieczeństwo doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - wyjaśnił.

 

Prokurator dodał, że jeden ze sprawców usłyszał dodatkowy zarzut zniszczenia drzwi wejściowych o wartości 800 zł do budynku.

 

Przyznali się częściowo do zarzucanych im czynów

 

W sobotę podczas przesłuchań podejrzani przyznali się częściowo do zarzucanych im czynów. Wyjaśniali, że każdy z nich uderzył policjanta tylko raz, a bardziej agresywne działania podejmowali pozostali sprawcy. Zdaniem prokuratora "mężczyźni pomniejszają swoją rolę w zdarzeniu".

 

Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawcy pobicia policjanta pozostaną w areszcie do 26 października br.

 

PAP

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze