Wypadek kolejowy w Barcelonie. Co najmniej 54 osoby ranne

Świat

54 osoby zostały ranne, w tym jedna poważnie, w wypadku kolejowym, do którego doszło na dworcu w Barcelonie - poinformowały służby. Na razie nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych. Ucierpieli pasażerowie pociągu Renfe - Krajowej Sieci Kolei Hiszpańskich, największego hiszpańskiego przewoźnika kolejowego.

18 osób zostało zabranych do szpitala. Lekarze wciąż oceniają stan pozostałych 30 pasażerów - sprecyzowały służby ratunkowe. Niektórych rannych opatrywano na miejscu. Wśród rannych jest motorniczy.

 

Według radia Cadena Ser ruch na wszystkich ulicach wokół stacji został zablokowany, aby umożliwić do niej dostęp służbom ratunkowym.

 

Jak wskazuje agencja AFP, w zatłoczonym pociągu wielu pasażerów stało, co mogło zwiększyć bilans rannych.

 

Do wypadku doszło około godziny 7:30 rano, gdy obsługujący połączenia regionalne pociąg firmy Rodalies nie wyhamował i uderzył w koniec peronu. Pociąg jechał z miejscowości Sant Vincenc de Calders w prowincji Tarragona w Katalonii. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną zdarzenia.

 

Pociąg uderzył w barierę

 

W mediach społecznościowych pojawiły się pierwsze zdjęcia z wypadku.

 

Z nagrania zamieszczonego na Twitterze wynika, że pociąg uderzył na dworcu w barierę energochłonną na końcu ślepego torowiska.

 

 

Na innym filmie widać jak służby ratunkowe udzielają pomocy kilku poszkodowanym pasażerom, którzy leżą na peronie dworca.

 

 

 

 

 

Estació de França to drugi co do wielkości i liczby przyjmowanych podróżnych dworzec kolejowy w Barcelonie, który obsługuje między innymi połączenia międzynarodowe do Francji. Zatrzymują się na nim pociągi kolei szybkich prędkości.

 

Na dworcu zatrzymują się także pociągi regionalne i podmiejskie.

 

 

polsatnews.pl

ml/hlk/mta/mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze