Ci, którzy chcą wjechać koleją linową na Kasprowy Wierch, muszą stanąć w kolejce po bilety. W godzinach przedpołudniowych czas oczekiwania na wjazd to nawet trzy godziny. Dojście na szczyt na piechotę zajmuje około 2,5 godziny.

 

Bilety na wagonik on-line


Polskie Koleje Linowe informują, że bilet na konkretną godzinę można zamówić wcześniej on-line. Jednak należy pamiętać, że dzienna pula biletów jest ograniczona.

 

Wjazd kolejką na Kasprowy Wierch trwa około 20 minut. Odbywa się z jedną przesiadką na Myślenickich Turniach. Turyści, którzy zakupują bilet na wjazd i zjazd, mają 1 godzinę i 40 minut na pobyt na szczycie.

 

W Tatrach i na Podtatrzu panuje nienajlepsza, zmienna pogoda. Gdy świeci słońce warunki w górach są bardzo dobre. Ale w ostatnich dniach częste były burze i opady deszczu, a temperatura spadała w regionie w ciągu minionych siedmiu dni nawet do około 15 stopni.

 

Na szczycie chłód i porywisty wiatr

 

W piątek w Zakopanem termometry wskazywały 17 stopni Celsjusza.

 

Pogoda na wierzchołku Kasprowego Wierchu jest nieco gorsza, na termometrach jest tam tylko 9 stopni Celsjusza.

 

Ratownicy TOPR apelują, aby w góry wybierać się z odpowiednim wyposażeniem - ciepłym ubraniem chroniącym od deszczu, obuwiem przeznaczonym do wędrówek na wyżej położonych szlakach turystycznych oraz z prowiantem i zapasem napojów.

 

 

Polsat News, polsatnews.pl