Zakończyło się spotkanie premier i marszałków Sejmu i Senatu z prezydentem

Polska
Zakończyło się spotkanie premier i marszałków Sejmu i Senatu z prezydentem
PAP/Radek Pietruszka

Po godz. 17:30 w poniedziałek zakończyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premier Beatą Szydło oraz marszałkami Sejmu i Senatu Markiem Kuchcińskim i Stanisławem Karczewskim, które odbywało się w Belwederze. Spotkanie rozpoczęło się po godz. 16.

Według nieoficjalnych informacji PAP, o spotkanie poprosili prezydenta premier oraz marszałkowie. Spotkanie odbywa się w Belwederze.

 

Prezydent poinformował w poniedziałek, że postanowił o zawetowaniu ustaw: o Sądzie Najwyższym i KRS. Jak argumentował, nie ma tradycji, by Prokurator Generalny mógł w jakikolwiek sposób ingerować w pracę SN. - Podejmuję tę decyzję z wielkim poczuciem odpowiedzialności za polskie państwo - oświadczył.

 

Po tej decyzji prezydenta w Warszawie zebrały się władze PiS, w siedzibie partii na Nowogrodzkiej. Politycy opuszczając spotkanie podkreślali, ze są rozczarowani decyzją prezydenta.

 

- Jestem rozczarowany decyzją prezydenta Andrzeja Dudy, to była dobra reforma - mówił wicepremier Mateusz Morawiecki.

 

Stanisław Karczewski mówił: "mnie osobiście rozczarowuje decyzja prezydenta". Dodał, że będzie dużo dobrych dla Polaków propozycji w zakresie reformy sądownictwa.

 

PAP

prz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze