- Śnieg to dla nas białe złoto - powiedział na antenie Polsat News Michał Słowioczek, kierownik ds. marketingu i rozwoju ośrodka Beskid Sport Arena w Szczyrku.

 

Śnieg jest rozprowadzany i ubijany ratrakiem na wyciągu WN2. Stok jest pokryty nawodnionym igielitem, na którym ubijany jest sztuczny śnieg, wytwarzany jest metodą All Weather Snow. Dzięki niej można go uzyskać nawet przy 40 stopniach Celsjusza powyżej zera.

 

- Każdy metr śniegu jest ważny, walczymy, żeby śnieg utrzymać, zakonserwować i wyprodukować więcej na kolejne weekendy - powiedział na antenie Polsat News Słowioczek.

 

Wyciąg czynny jest od 9:00 do 16:30.

 

- Śnieg jest zupełnie inny, ten snieg jest taki jak wczesną wiosną, jakby był przetopiony od słonca - powiedział reporterowi Polsat News jden z narciarzy.

 

- Jest to inna atrakcja, którą zafundował nam Szczyrk. To inna forma spędzania wolnego czasu w wakacje, zwykle idziemy na basen lub plażę - powiedziała jedna z amatorek letniego narciarstwa.

 

Trasa ma długość 200 metrów, odcinek z prawdziwym śniegiem ma na razie 50 metrów długości, różnica wzniesień to 20 metrów. Na wyciągu można wypożyczyć potrzebny sprzęt - narty lub snowboard.

 

polsatnews.pl