Do zdarzenia doszło w miejscowości Osiek w woj. małopolskim. 18-latka, co widać na nagraniu opublikowanym w internecie, spokojnie szła chodnikiem, gdy nagle z niezabezpieczonej posesji, obok której przechodziła, wybiegł agresywny pies.

 

Momentalnie rzucił się na dziewczynę, powalił ją na ziemię i zaczął gryźć. Nastolatka, próbowała uciekać, jednak nie miała  żadnych szans  w starciu ze zwierzęciem.

 

Przerażona dziewczyna zaczęła krzyczeć i wzywać pomocy. Jej wołanie usłyszał mężczyzna z pobliskiego sklepu, który przybiegł jej z pomocą. Odgonienie psa nie było jednak takie łatwe. Mężczyzna próbował spłoszyć zwierzę, rzucając w niego różnymi przedmiotami. Dopiero wtedy pies dał za wygraną i uciekł. Po chwili na miejscu pojawili się inni mieszkańcy, którzy byli świadkami zdarzenia.

 

 

Do pogryzionej nastolatki wezwano karetkę pogotowia. Ratownicy na miejscu opatrzyli jej rany.

 

Agresywnego psa długo nie udało się złapać. Zrobili to dopiero specjalnie przygotowani do tego ludzie, którzy pojawili się na miejscu ze sprzętem do łapania zwierząt. Pies trafił na obserwację. Póki co wiadomo jedynie, że posiada wszystkie badania i szczepienia.

 

Okoliczności wydostania się agresywnego zwierzęcia z posesji bada teraz policja.

 

polsatnews.pl, gazeta-olawa.pl