- Musimy zaangażować osoby z partii politycznych, ruchów społecznych jak i osoby, które nie są w tym momencie aktywne politycznie. Mam nadzieję, że osobą, która się zaangażuje na 100 proc. będzie Władysław Frasyniuk - mówił w niedzielę Petru.

 

Z kolei w poniedziałek rano na antenie radia TOK FM lider Nowoczesnej powiedział, że "musimy odłożyć własne ambicje, w sytuacjach krytycznych trzeba zapomnieć o konkurencji, osobą łączącą dla opozycji w parlamencie mogłaby być Ewa Kopacz".

 

W naszej sondzie pytamy: kto powinien być liderem zjednoczonej opozycji: Grzegorz Schetyna (PO), Ryszard Petru (Nowoczesna), Ewa Kopacz (PO), Władysław Frasyniuk (opozycjonista z czasów PRL), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), Paweł Kukiz (Kukiz'15), Włodzimierz Czarzasty (SLD), Adrian Zandberg (Razem), Donald Tusk (przewodniczący Rady Europejskiej, były premier), Barbara Nowacka (była współprzewodnicząca partii Twój Ruch), Janusz Korwin-Mikke (Wolność), a może ktoś inny? Jeżeli masz swoich kandydatów - wpisz ich w komentarzu pod tym artykułem.

 

Głosować można do wtorku do godziny 20:00. Później opublikujemy wyniki.

 

polsatnews.pl, PAP