Skany pism na Facebooku udostępnił poseł Kukiz’15 Wojciech Bakun.


"Jeżeli ktoś chce na własne oczy przekonać się jak wyglada partiokracja i wolny mandat poselski w wykonaniu PIS to proponuje spojrzeć na te decyzje dwóch posłów tejże partii" - napisał Bakun (pisownia oryginalna - red.).


"W ciągu jednego dnia wycofują poparcie, żeby chwile później ponownie udzielić poparcia. Co wydarzyło się w międzyczasie? Oczywiście rozmowa z prezesem... Smutne to jak bezwolnymi ludźmi są posłowie PIS'u..." - dodał poseł (pisownia oryginalna - red.).


Wpis podał dalej lider Kukiz’15 Paweł Kukiz. "Udostępniam. Dodam tylko, że takich posłów którzy »zmienili zdanie« było dziesięciu. Biedni niewolnicy..." - napisał Kukiz (pisownia oryginalna - red.).

 

 

- Mieliśmy rozmowę na klubie, przekonano nas argumentami - powiedziała PAP Beata Mateusiak-Pielucha, odnosząc się do zmiany swojej decyzji.

 

Jak dodała, nie znała szczegółów tego projektu. - Ale później wyjaśniono nam o co w nim chodzi, dlatego popieramy ten projekt - dodała posłanka PiS.


Nowa opłata drogowa


Projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych złożony przez grupę posłów PiS zakłada dofinansowanie budowy lub przebudowy dróg lokalnych oraz mostów na drogach wojewódzkich.


Z szacunków projektodawców wynika, że stawka opłaty drogowej zapewni budżetowi wpływy w wysokości ok. 4-5 mld zł rocznie. Połowa kwoty zostanie przeznaczona na mający powstać Fundusz Dróg Samorządowych, natomiast reszta wpływów zasili Krajowy Fundusz Drogowy.


"Zła, antyludzka i antyobywatelska"


Nad projektem w środę w Sejmie debatowali posłowie.


- Ta ustawa jest zła, antyludzka i antyobywatelska. Dlatego z tego miejsca chciałbym zaapelować do moich koleżanek i kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, do kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości żebyście wycofali państwo te podpisy pod tą ustawą - powiedział poseł PiS Łukasz Rzepecki.


Przeciw projektowi jest także opozycja, która złożyła wnioski o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu. Sejm jednak ich nie poparł i skierował projekt do prac w komisji.

 

polsatnews.pl, PAP