Jak poinformował we wtorek rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski, poszkodowana starsza kobieta to mieszkanka Wrocławia, zaś zatrzymani to mieszkańcy województwa mazowieckiego.

 

- Sprawcy wykorzystując podeszły wiek pokrzywdzonej, wprowadzili ją przez telefon w błąd, powołując się na rzekomą akcję, prowadzoną przez CBŚP i prokuraturę - podał Petrykowski. Zdaniem policji, oszuści przekonali kobietę, aby zabezpieczyła oszczędności zgromadzone w banku, ponieważ prowadzone jest postępowanie wz. z włamaniami na rachunki bankowe.

 

Myślała, że współpracuje z organami ścigania

 

- Starsza pani - myśląc że współpracuje z organami ścigania - przelała pieniądze w kwocie ponad 200 tys. zł na konto, które miało być rachunkiem prokuratury, a w rzeczywistości było kontem jednego ze sprawców - przekazał rzecznik.

 

Petrykowski dodał, że wśród zatrzymanych są zarówno organizatorzy oszustwa, jak i osoby udzielające pomocy w założeniu rachunku bankowego, wykorzystanego do przestępstwa. Pięć osób, decyzją sądu, zostało aresztowanych na trzy miesiące. Policja podała, że wszyscy byli wcześniej notowani. Grozi im do 10 lat więzienia.

 

PAP