Piłkarz Ajaxu Amsterdam zasłabł podczas meczu. Jest utrzymywany w śpiączce

PAP/EPA/JULIEN WARNAND

Piłkarz Ajaxu Amsterdam Abdelhak Nouri zasłabł podczas towarzyskiego meczu z Werderem Brema i został przewieziony do szpitala. Utrzymywany jest w stanie śpiączki farmakologicznej. Nie potrzebuje już wspomagania pracy serca, ale nie oddycha samodzielnie.

Problemy Nouriego zaczęły się w 72. minucie spotkania w austriackiej miejscowości Hippach. Na początku nie wyglądało to groźnie, bo 20-letni napastnik marokańskiego pochodzenia, urodzony w Amsterdamie, położył się na ziemi, jak gdyby złapał go skurcz lub ból mięśnia.

Sędzia przerwał grę, aby sprawdzić, co dzieje się z piłkarzem, ale nie było żadnej paniki. Arbiter pozwolił nawet na dokonanie zmiany.

Reanimowany na boisku

Chwilę później na placu gry była już karetka, a Nouri był reanimowany. Został przewieziony helikopterem do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili niewydolność układu krążenia. Czekają na wyniki wszystkich badań, zanim wybudzą Nouriego ze śpiączki.

Spotkanie nie zostało już wznowione. W momencie jego zakończenia Werder prowadził 2:1.