PO jeszcze w poniedziałek złoży zawiadomienie do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry ws. pobicia na tle politycznym działacza KOD w Radomiu.

 

- Domagamy się od prokuratora generalnego objęcia tego postępowania swoim specjalnym nadzorem. Zbigniewowi Ziobro powinno zależeć na tym, by ta sprawa została wyjaśniona do końca - powiedział rzecznik Platformy Jan Grabiec.

 

W sobotę grupa ubranych w koszulki Młodzieży Wszechpolskiej młodych ludzi pojawiła się na manifestacji KOD-u zorganizowanej z okazji rocznicy radomskiego Czerwca’76.

 

W pewnym momencie doszło do bójki pomiędzy przedstawicielami obydwu stron. Przedstawiciele KOD-u informowali później na portalach społecznościowych, że jeden z ich działaczy został zaatakowany przez przedstawicieli Młodzieży Wszechpolskiej.

 

Ci z kolei twierdzili, że musieli bronić swojego kolegi, zaatakowanego przez przedstawiciela KOD-u.

 

Policja poinformowała w sobotę, że wyjaśnia okoliczności incydentu.

 

Tak czy nie?

 

W związku z tematem programu na głównej stronie portalu polsatnews.pl zamieściliśmy sondę z pytaniem: czy władza równo traktuje obywateli w świetle prawa do zgromadzeń i manifestacji? Odpowiedzi "TAK" udzieliło 25,3 proc. obywateli, "NIE" - 74,7 proc.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

 

polsatnews.pl