Śledztwo ws. zabójstwa 23-latka w Krakowie. Prokuratura wydała list gończy za podejrzanym

Polska
Śledztwo ws. zabójstwa 23-latka w Krakowie. Prokuratura wydała list gończy za podejrzanym
krakow.po.gov.pl

Krakowska Prokuratura Okręgowa poszukuje listem gończym 24-letniego Kamila Pułtoraka, podejrzanego o zabójstwo nożem 23-letniego mieszkańca Krakowa - poinformował w środę rzecznik prasowy krakowskiej prokuratury prok. Janusz Hnatko.

Do ataku doszło w sobotę 10 czerwca po południu na przejściu dla pieszych na ul. Marii Dąbrowskiej na os. Czyżyny. Według policji, śmierć 23-latka nie była przypadkowa. Dwóch mężczyzn oczekiwało na ofiarę, jeden z nich zadał mu kilka ciosów. Po tym napastnicy zbiegli w kierunku os. II Pułku Lotniczego.

 

Mężczyzna ugodzony kilka razy nożem w udo zmarł wieczorem tego samego dnia w szpitalu.

 

Policja poszukiwała sprawców, przesłuchując m.in. świadków i analizując zapisy monitoringu.

 

- Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że ustalony przez nas mężczyzna zadał trzy ciosy nożem pokrzywdzonemu, w tym w tętnicę udową. Policja usiłowała zatrzymać tego mężczyznę, sprawdzała miejsca jego zamieszkania i inne, gdzie mógł przebywać, ale poszukiwania te zakończyły się negatywnie. Dlatego wnioskowaliśmy o list gończy. Decyzję w tej sprawie ogłosi prokuratura - powiedział Sebastian Gleń.

 

14-dniowy areszt tymczasowy

 

Jak poinformował prok. Hnatko, podjęte w toku śledztwa czynności operacyjne i procesowe doprowadziły do ustalenia, że sprawcą tego czynu jest 24-letni Kamil Pułtorak, mieszkaniec jednej z podkrakowskich miejscowości. Ustalono, że od dnia popełnienia czynu Pułtorak się ukrywa.

 

Z tego powodu prokurator wydał postanowienie o poszukiwaniu podejrzanego Kamila Pułtoraka listem gończym, a krakowski sąd na wniosek prokuratury postanowił zastosować wobec niego areszt tymczasowy na okres 14 dni, liczony od dnia zatrzymania.

 

PAP

zdr/mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze