Szczuli psem, bili, żądali pieniędzy. Ujęto najagresywniejszego z uczestników napadu na Ukraińców

Polska
Szczuli psem, bili, żądali pieniędzy. Ujęto najagresywniejszego z uczestników napadu na Ukraińców
Public Domain Pictures/George Hodan

Dwóch młodych mężczyzn piło alkohol na poboczu drogi, w zaroślach w Piotrkowie Trybunalskim (woj. łódzkie). Podeszło do nich czterech mężczyzn i zażądało pieniędzy. Gdy odpowiedzieli, że nie mają gotówki, zostali zaatakowani. Byli bici kijami po twarzy i ciele. Jeden ze sprawców poszczuł swoim agresywnym psem 22-letniego obywatela Ukrainy. Poszkodowany został przewieziony karetką do szpitala.

Zdarzenie miało swój początek w sobotę około godz. 18 na we wschodniej części Piotrkowa Trybunalskiego. Zaatakowani obywatele Ukrainy zostali pobici kijami, obrzuceni potłuczonymi butelkami, a jeden z nich został pogryziony przez psa należącego do 40-letniego mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego.


Policjanci wraz z pokrzywdzonymi przeszukali pobliskie ulice. Na jednej z nich pobity Ukrainiec rozpoznał napastnika. Okazało się, że to właśnie 40-latek, który szczuł psem i bił pokrzywdzonych.

 

Był już wcześniej karany

 

Mężczyzna we wtorek usłyszał prokuratorski zarzut. Grożą mu trzy lata pozbawienia wolności.


Sąd zdecydował o 3 miesięcznym areszcie dla podejrzanego piotrkowianina. 40-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.


- Zatrzymanie pozostałych sprawców jest jedynie kwestią czasu - zapewnia policja.

 

polsatnews.pl

grz/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze