"Czarny marsz" po śmiertelnym pobiciu 28-latka w Jastrzębiu Zdroju

Polska

Kilkadziesiąt osób "czarnym marszem" upamiętniło w sobotę w Jastrzębiu Zdroju 28-letniego Jacka, który tydzień temu został brutalnie pobity przez 5 mężczyzn. W wyniku doznanych obrażeń zmarł.

Uczestnicy marszu, w tym żona zmarłego, przeszli sprzed Urzędu Miasta do miejsca, w którym zginął. Zapalili tam znicze i położyli kwiaty.

 

Do tragedii doszło w minioną niedzielę. Dwaj mężczyźni wyszli nad ranem z dyskoteki, na skrzyżowaniu spotkali pięciu innych mężczyzn. Pomiędzy dwoma grupami doszło do słownej utarczki.

 

Pobili bez powodu

 

Z relacji świadka zdarzenia wynika, że 5-osobowa grupa zaczepiła dwóch mężczyzn bez konkretnego powodu.

 

Następnie 28-latek z kolegą poszedł w kierunku domu, a napastnicy ruszyli ich śladem. Jacek H. został zaatakowany. Agresorzy zadawali mu ciosy po całym ciele, kopali go i bili. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł.

 

Sprawcy zatrzymani

 

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci natychmiast zjawili się na miejscu i zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 20 do 35 lat. Wszyscy byli nietrzeźwi. Badanie wykazało, że mieli w organizmach po ok. 1,5 promila alkoholu.

 

Tego samego dnia policjanci ustalili tożsamość piątego z napastników. 23-latka do komendy przyprowadzili członkowie rodziny.

 

Sąd aresztował pięć osób podejrzanych o pobicie 28-latka ze skutkiem śmiertelnym. Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat więzienia.

 

PAP

paw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze