"Tadeusz Rydzyk bierze aktywny udział w polskiej polityce. Politycy wspierają finansowo (z budżetu państwa) jego inwestycje, które na ogół nie mają nic wspólnego z religią, a on popiera ich w swoim radiu i telewizji" - wyjaśniono w petycji zamieszczonej na portalu z manifestami obywatelskimi avaaz.org.


Jej twórcy planują zebrać 100 tys. podpisów. W momencie pisania tego tekstu pod petycją podpisało się ponad 8,5 tys. osób. Liczba ta systematycznie rośnie.


"Głos: agresywny, antyimigrancki, nacjonalistyczny, pełen nienawiści"


Jak podkreślono w opisie petycji, "pomimo złożonych ślubów ubóstwa (o. Rydzyk - red.) znalazł się wśród pierwszej setki najbogatszych Polaków".


"Czy taka obłuda jest w zgodzie z wartościami chrześcijańskimi?" - pytają autorzy odezwy.


"Maksyma Radia Maryja, które kontroluje Tadeusz Rydzyk, brzmi »Katolicki głos w Twoim domu«. Jest to głos: agresywny, antyimigrancki, nacjonalistyczny oraz często pełen nienawiści. Tadeusz Rydzyk dzieli Polaków na lepszych i gorszych. Nam, podpisanym pod tą petycją, nie wydaje się to zgodne z ideami chrześcijańskimi ani zasadami humanizmu i zwykłej przyzwoitości" -  napisano.


"Strach przed jego potęgą medialną i polityczną"


Autorzy zaznaczyli, że "hierarchowie polskiego Kościoła Katolickiego w milczeniu akceptują niegodną chrześcijanina postawę Tadeusza Rydzyka. Sprawiają wrażenie, jakby strach przed jego potęgą medialną i polityczną był silniejszy niż przywiązanie do zasad elementarnej przyzwoitości".


"Mamy nadzieję, że głowa Kościoła Katolickiego, tak jak my, brzydzi się: obłudą, rasizmem, sianiem niezgody i traktowaniem religii jak biznesu. Jeszcze raz zwracamy się z prośbą o ukrócenie działalności politycznej Tadeusza Rydzyka i przywrócenie kontrolowanym przez niego mediom charakteru religijnego" - zaapelowano.

 

polsatnews.pl