"Terroryzm intelektualny". Jakubiak o niektórych argumentach za przyjmowaniem uchodźców

Polska

Poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak w programie "Tak czy Nie" zarzucił zwolennikom przyjmowania uchodźców, że stosują "terroryzm intelektualny". Z kolei Adam Szłapka z Nowoczesnej powiedział, że polityka migracyjna to nie jest czarodziejska różdżka, która zlikwiduje terroryzm.

Według Jakubiaka decyzja o tym, czy przyjmować imigrantów "jest sprawą społeczeństwa".

 

- 96 procent tego nie chce i taka jest prawda. Uważam, że takie "napinanie" sprawy, mówienie o kobietach, o dzieciach, to zwykły terroryzm, tylko intelektualny - stwierdzi Jakubiak.

 

- Polityka migracyjna, to nie czarodziejska różdżka, która zlikwiduje terroryzm. Jak otoczymy całą Europę murem wysokim na 20 metrów, to problem terroryzmu nie zniknie w Polsce - odparł Szłapka, dodając, że do największej liczby zamachów terrorystycznych w Europie dochodzi na terytorium Ukrainy.

 

Sobotni zamach w centralnym Londynie i panika w strefie kibica w Turynie, do której też doszło w sobotę, na nowo wywołały dyskusję o bezpieczeństwie w Europie. Powracają wątpliwości dotyczące przyjmowania uchodźców.

 

Tak czy nie?

 

W związku z tematem programu na głównej stronie portalu polsatnews.pl zamieściliśmy sondę z pytaniem: "czy w prezydenckim referendum powinno pojawić się pytanie dotyczące przyjmowania uchodźców?".

 

Odpowiedzi "TAK" udzieliło 54,8 proc. głosujących, "NIE" - 45,2 proc.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

 

polsatnews.pl

hlk/ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze