Utwór "Stan", promujący album "The Marshall Mathers", opisuje historię szalonego psychofana, który wysyła do swojego idola Eminema setki listów. Gdy nie dostaje na nie odpowiedzi, narasta w nim gniew. Nie mogąc już wytrzymać uczucia odrzucenia przez swojego idola chłopak upija się, zamyka swoją ciężarną dziewczynę w bagażniku, wsiada do samochodu i popełnia samobójstwo zjeżdżając z mostu prosto do rzeki.

 

 

Słowo "stan" występuje w języku potocznym już od jakiegoś czasu. Dużą popularnością cieszy się m.in. w mediach społecznościowych, gdzie oznacza właśnie psychofana.

 

Twórcy słownika widząc jego rosnącą popularność postanowili więc dodać je do swojej publikacji. "Stan" w słowniku oksfordzkim definiowany jest jako "nadmiernie zagorzały lub maniakalny fan ogarnięty obsesją na punkcie swojego ulubionego celebryty".

 

O tym, jak dużą wartością jest dla Eminema słowo pisane, krążą już legendy. O jego zamiłowaniu do słowotwórstwa najlepiej świadczy fakt, że przeprowadzone w 2015 roku badania wykazały, że raper zdecydowanie wyróżnia się spośród innych muzyków pod względem unikalności słów, których używa w swoich utworach.

 

Słownik wydawany przez wydawnictwo Oxford University Press jest uznawany za najbardziej wyczerpujący i metodyczny słownik języka angielskiego na świecie. 

 

Noizz, fpiec.pl