Kalisz: sześcioro dzieci trafiło do szpitala z podejrzeniem zatrucia chlorem

Polska
Kalisz: sześcioro dzieci trafiło do szpitala z podejrzeniem zatrucia chlorem
pixabay.com/public domain
Zdjęcie ilustracyjne

Sześcioro dzieci trafiło w poniedziałek do szpitala z podejrzeniem zatrucia chlorem po awarii urządzenia dozującego chlor na basenie miejskim przy ul. Łódzkiej w Kaliszu. Basen zamknięto do odwołania.

Do awarii doszło w południe; ratownik basenu poinformował dyrekcję, że na basenie wyczuwalna jest silna woń chloru w powietrzu. - Prawdopodobnie popsuło się urządzenie dozujące chlor. Natychmiast ewakuowano z terenu basenu 14 dzieci w wieku 10 lat. Z budynku ewakuowano także 25 pracowników basenu miejskiego Ośrodka Sportu Rehabilitacji i Rekreacji - powiedział dyrektor OSRiR Mirosław Przybyła.

 

Na miejsce przybyło siedem jednostek straży pożarnej, w tym trzy chemiczne z Ostrowa Wlkp. oraz pogotowie ratunkowe.

 

"Wszystkie dzieci przebadano na miejscu"

 

- Wszystkie dzieci przebadano na miejscu, natomiast sześcioro przewieziono do szpitala i po wstępnych badaniach podjęto decyzję o pozostawieniu ich w szpitalu w celu obserwacji pod kątem zatrucia środkiem chemicznym - powiedział rzecznik prasowy kaliskiego szpitala Paweł Gawroński.

 

Basen miejski został zamknięty. - Nie wiadomo, czy pracownicy będą mogli dzisiaj wejść do budynku, żeby zabrać swoje rzeczy. Obecnie na miejscu pracują służby chemiczne, badają stężenie chloru w powietrzu - poinformował dyrektor OSRiR.

 

Jak dodał Przybyła, dopiero w czwartek przyjedzie do Kalisza serwisant, który ustali przyczynę awarii urządzenia dozującego chlor.

 

Basen miejski został wybudowany w latach 60., w 1995 roku był modernizowany, a technologia tam użytkowana pochodzi z 2001 roku.

 

PAP

pam/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze