W sobotę sekcja zwłok polskiej ofiary zamachu w Manchesterze

Polska
W sobotę sekcja zwłok polskiej ofiary zamachu w Manchesterze
PAP/EPA/Nigel Roddis

W sobotę odbędzie się sekcja zwłok pierwszej polskiej ofiary zamachu terrorystycznego w Manchesterze. Wezmą w niej udział polski prokurator i biegły medycyny sądowej.

Jak poinformował Arkadiusz Jaraszek z Prokuratury Krajowej, nie wiadomo kiedy odbędzie się druga sekcja zwłok. - Decyzja w tym zakresie należy do strony brytyjskiej - dodał.

 

Prokuratura nie informuje też, czyja sekcja zwłok będzie przeprowadzana w sobotę.

 

Jaraszek sprecyzował, że na miejsce pojechał prokurator Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi i biegły z tamtejszego Zakładu Medycyny Sądowej.

 

Łódzki wydział wszczął śledztwo dotyczące zamachu. Toczy się ono "w sprawie zabójstwa wielu osób, w tym dwóch obywateli polskich oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu wielu osób, w tym obywatela Polski".

 

Postępowanie wszczęto z urzędu, a jego prowadzenie powierzono łódzkiej Delegaturze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 

O tym, że w zamachu zginęli Polacy poinformował w środę MSZ.

 

Do zamachu doszło w poniedziałek wieczorem, po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w mieszczącej 21 tys. osób hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena. Zginęły 22 osoby, w tym dwoje Polaków, rodziców dwóch dziewczyn, które uczestniczyły w imprezie. Rodzice mieli odebrać córki po koncercie.

 

PAP

mta/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze