Tragedia podczas szkolenia spadochronowego. Zginął żołnierz

Polska
Tragedia podczas szkolenia spadochronowego. Zginął żołnierz
Pixabay/MinSangGi
Zdjęcie ilustracyjne.

Podczas piątkowego szkolenia spadochronowego w Leźnicy Wielkiej (Łódzkie) zginął żołnierz 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim - powiedział oficer prasowy tej jednostki kpt. Tomasz Pietrzak. Okoliczności wypadku badają Żandarmeria Wojskowa i prokuratura.

Kpt. Pietrzak powiedział, że do śmiertelnego wypadku doszło podczas szkoleniowych skoków spadochronowych na lotnisku znajdującym się na terenie jednostki wojskowej w Leźnicy Wielkiej.

 

- W czasie ćwiczeń doszło do śmiertelnego wypadku. Zginął w nim żołnierz 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Miał 35 lat, był kawalerem. W naszej jednostce służył od 9 lat. Okoliczności wypadku wyjaśniane są przez funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej pod nadzorem prokuratury - poinformował oficer prasowy 25. BKP w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Kpt. Pietrzak nie chciał udzielić informacji, w jaki sposób doszło do wypadku.

 

Nie otworzył mu się spadochron

 

Według relacji "Dziennika Łódzkiego", żołnierz runął na płytę lotniska z 3 tys. metrów po wyskoczeniu z wojskowego samolotu transportowego CASA. Jak napisano, nie otworzył mu się żaden ze spadochronów - ani podstawowy, ani zapasowy.

 

Minister obrony narodowej Antoni Macierwicz napisał na Twitterze: "Z wielkim bólem przyjąłem wiadomość o wypadku na szkoleniu i śmierci doskonałego żołnierza z pododdziału @25BKPow. Cześć Jego Pamięci!".

 

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze