Policja poinformowała, że ewakuacja jest jedynie działaniem prewencyjnym, podjętym ze względu na "podejrzane przedmioty" znalezione w domu w Wigan.

 

"W następstwie aresztowania dziś rano zorganizowano nalot na dom w Wigan, który jest obecnie przeszukiwany" - podała policja metropolitalna z Manchesteru.

 

Wcześniej policja aresztowała w Wielkiej Brytanii sześć osób: we wtorek zatrzymano brata zamachowca, Ismaila Abediego, a w środę 5 kolejnych podejrzanych - czterech mężczyzn i kobietę - których tożsamość nie została ujawniona.

 

Śledztwo ws. siatki terrorystycznej

 

W Libii siły antyterrorystyczne zatrzymały w Trypolisie drugiego brata zamachowca, Hashema, oraz ojca wszystkich trzech braci, Ramadana.

 

W środę po południu szef policji w Manchesterze Ian Hopkins poinformował, że służby prowadzą śledztwo ws. siatki terrorystycznej zaangażowanej w poniedziałkowy zamach.

 

W poniedziałek wieczorem w Manchesterze doszło do ataku terrorystycznego, w którym zginęły co najmniej 22 osoby, a 119 zostało rannych. Zamachowiec samobójca Salman Abedi zdetonował bombę po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w mieszczącej 21 tys. osób hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena.

 

PAP