Korea Płn. otworzyła nowe połączenie promowe z Rosją. Pomimo sankcji

Świat
Korea Płn. otworzyła nowe połączenie promowe z Rosją. Pomimo sankcji
Reuters

Władze Korei Północnej poinformowały o zainaugurowaniu nowego połączenia promowego z Rosją. Pierwszy rejs na linii Rajin - Władywostok odbył się pomimo zaostrzania międzynarodowych sankcji na reżim.

Według Pjongjangu Stany Zjednoczone starają się "zadusić" ekonomicznie Koreę Północną, dlatego otwarte w ubiegły czwartek połączenie promowe spotkało się z krytyką Waszyngtonu.

 

Rzecznik północnokoreańskiego ministerstwa, cytowany przez agencję KCNA, utrzymuje, że połączenie promowe jest wynikiem normalnej współpracy ekonomicznej pomiędzy Pjongjangiem a Rosją. - To normalna dwustronna współpraca, której celem jest rozszerzenie dwustronnych relacji ekonomicznych i pogłębianie przyjaźni poprzez humanitarne wymiany i wizyty - wyjaśnił rzecznik.

 

Powiedział również, że Stany Zjednoczone w poważny sposób podważają prawne sprawy Korei Północnej i Rosji poprzez znajdowanie błędów w obustronnych stosunkach handlowych.

 

200 pasażerów, 1,5 tys. ton towarów

 

Rosyjska agencja Tass informuje, że prom może zabrać do 200 pasażerów i ok. 1,5 tys. ton towarów. Od czwartku będzie regularnie kursował cztery razy w miesiącu.

 

Korea Północna znajduje się obecnie pod rosnącą presją sankcji ekonomicznych nakładanych przez ONZ po kolejnych próbach rakietowych przeprowadzonych przez reżim.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze