Wprowadzili na rynek kilkaset kilogramów narkotyków. 10 osób zatrzymanych

Polska

Zabezpieczenie narkotyków wartych prawie 350 tys. złotych i broni palnej Magnum 44 - to finał działań policjantów krakowskiego CBŚP. Funkcjonariusze rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się hurtowym obrotem środkami odurzającymi. Zatrzymano 10 osób. W ciągu doby dilerzy potrafili sprzedawać nawet 20 kg narkotyków.

Policjanci CBŚP ustalili, że od 2016 roku dilerzy wprowadzili na rynek kilkaset kilogramów narkotyków. Zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, a także handlem środkami odurzającymi. 8 osób zostało tymczasowo aresztowanych.

 

Grupa działała w całym kraju. Towar przemycano z kilku państw europejskich.

 

Specjalne skrytki w samochodach

 

Policjanci CBŚP, wspierani przez funkcjonariuszy z Wieliczki i policyjnych antyterrorystów z KWP w Krakowie, jednocześnie wkroczyli do kilku obiektów, w których przebywali dilerzy.

 

Zatrzymano 10 osób i przeszukali ich mieszkania oraz samochody. Policjanci zabezpieczyli ponad 20 kg marihuany, 2 kg amfetaminy i 100 gramów kokainy. Czarnorynkowa wartość narkotyków to blisko 350 tys. złotych.

 

W garażu, należącym do jednego z członków grupy, funkcjonariusze znaleźli broń palną - Magnum 44 i 30 sztuk amunicji oraz 50 litrów wyciągu z ziela konopi . Po dokładnym sprawdzeniu samochodów handlarzy, policjanci odkryli w nich specjalne spreparowane skrytki umożliwiające przewóz narkotyków.

kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze