Konkurs na budowę pomników smoleńskich. Jeszcze tydzień na zgłoszenia

Polska
Konkurs na budowę pomników smoleńskich. Jeszcze tydzień na zgłoszenia
Google Street View
Ulica Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza

26 maja kończy się faza zgłaszania do konkursu na budowę pomników prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej - poinformował w piątek przewodniczący Sądu Konkursowego prof. Tadeusz Żuchowski.

W połowie kwietnia PiS ogłosił, że rozpoczyna się konkurs, który wyłoni autorów projektów pomników smoleńskich. Pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego ma stanąć na osi ulicy Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza, pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej u zbiegu ulic Krakowskie Przedmieście i Karowej.

 

Wyłonienie tzw. shortlisty

 

Przewodniczący Sądu Konkursowego prof. Tadeusz Żuchowski powiedział w piątek na konferencji prasowej w Sejmie, że konkurs na budowę pomników prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej jest dwuetapowy.

 

- Najpierw jest wyłaniana tzw. shortlista, będzie znana na początku lipca, potem prace, które zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu, są opracowywane bardziej szczegółowo i na początku listopada będzie znana już ostateczna hierarchia tych projektów - zaznaczył.

 

Jak dodał, w tej chwili trwa zgłaszanie do konkursu.

 

Przedstawienie wstępnych koncepcji

 

- W przyszłym tygodniu, w piątek 26 maja kończy się termin zgłaszania do konkursu, w międzyczasie trwa faza zapytań - czyli członkowie różnych zespołów, mających zamiar startować w konkursie wysyłają na adres sekretarza konkursu, określone zapytania i jury konkursowe na bieżąco udziela odpowiedzi- powiedział Żuchowski.

 

- Po 26 maja, do bodajże 15 czerwca jest czas składania projektów, te projekty są w formie papierowej, a więc tutaj chodzi głównie o przedstawienie pewnych koncepcji, a nie już makiet, czy prac, które by były czasowo bardziej wymagające. Następnie jest rozstrzygnięcie tej pierwszej fazy - mówił przewodniczący Sądu Konkursowego.

 

PAP

mta/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze