Sprawa śmierci pacjenta dr. G. Prokuratura chce 2 lat więzienia dla kardiochirurga

Polska
Sprawa śmierci pacjenta dr. G. Prokuratura chce 2 lat więzienia dla kardiochirurga
Zdjęcie ilustracyjne. Fot.: Pixabay/DarkoStojanovic

2 lat więzienia i 6 lat zakazu wykonywania zawodu lekarza chce prokuratura dla kardiochirurga Mirosława G. oskarżonego o nieumyślne narażenie jednego z pacjentów na utratę życia i nieumyślne spowodowanie jego śmierci. Obrona wnosi o uniewinnienie lekarza.

Chodzi o proces, który rozpoczął się w 2012 r. Dr Mirosław G., były ordynator kardiochirurgii szpitala MSWiA w Warszawie odpowiada za śmierć Floriana M. - pacjenta, w którego sercu podczas operacji którą kierował G., pozostał wacik. Lekarz od początku nie przyznaje się do winy; za zarzucony czyn grozi mu do 5 lat więzienia.

 

Prokurator Przemysław Ścibisz podkreślał w środę, że "wszystkie dowody, zeznania świadków wskazują, że Mirosław G. jest winny". "Efektem błędów oskarżonego, jego bezkrytycznego podejścia do swojej pracy i nieomylności była śmierć człowieka" - mówił prokurator.

 

Do stanowiska prokuratury przyłączył się pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych - synów Floriana M. mec. Rafał Rogalski. Żądaną przez prokuraturę karę uznał za zasadną dlatego, że doktor G. "nie potrafił się przyznać do błędu, co więcej - chciał zrobić wszystko żeby jego błąd nie wyszedł na jaw". W opinii adwokata kara w zawieszeniu "w tym przypadku nie byłaby kara dotkliwą". Domaga się też zadośćuczynienia dla bliskich Floriana M.

 

Obrońca lekarza mec. Beata Czechowicz wniosła o uniewinnienie swego klienta. "Jestem przekonana co do jego niewinności" - mówiła zwracając się bezpośrednio do bliskich pacjenta.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze