Szydło ws. słów Timmermansa: polski rząd jest i będzie otwarty na dialog

Polska
Szydło ws. słów Timmermansa: polski rząd jest i będzie otwarty na dialog
PAP/Jakub Kamiński

- Polski rząd jest i będzie otwarty na dialog, jesteśmy przygotowani do udzielenia wszelkich informacji i odpowiedzi - tak premier Beata Szydło odniosła się na konferencji prasowej we wtorek do słów wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa.

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans zapewnił po wtorkowej debacie unijnych ministrów, że po tej dyskusji KE skoncentruje swoje wysiłki na tym, by wypracować rozwiązanie problemu dotyczącego Polski. - Wierzę, że można znaleźć rozwiązanie. Mam wrażenie, że polski rząd jest teraz otwarty na dialog w tej sprawie - oświadczył Timmermans, podkreślając, że wszyscy podczas wtorkowego posiedzenia zachęcali, by ożywić debatę.

 

- Polski rząd od momentu, kiedy pan Timmermans rozpoczął wobec nas dyskusję na temat praworządności okazywał dobrą wolę i pełną otwartość do prowadzenia dialogu. Jesteśmy rządem, który jest otwarty na dialog, robimy to, wysyłamy wszystkie informacje, udzielamy wszelkich informacji, których Komisja oczekuje - powiedziała premier, pytana o słowa Timmermansa.

 

Jak dodała wiceminister SZ Konrad Szymański udzielił we wtorek "pełnej informacji na temat tego, w jaki sposób te rozwiązania prawne są w Polsce wprowadzane, jakie są ich zakresy". - Bardzo często się one wzorowane na prawodawstwie stosowanym w innych krajach europejskich - dodała szefowa rządu.

 

Podkreśliła, że "polski rząd jest i będzie otwarty na dialog".

 

- Jesteśmy przygotowani do udzielania wszelkich informacji odpowiedzi. Jeżeli ktoś będzie nas o to pytał, będziemy to robili. Natomiast jesteśmy też zdeterminowani do tego, ażeby dobre zmiany, które wprowadzamy były wprowadzane zgodnie z naszym harmonogramem i planem działań - dodała Beata Szydło.

 

PAP

mta/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze