"Czy chcesz, żeby »urealnili« twoje sprawy?". PiS przygotowało spot

Polska
"Czy chcesz, żeby »urealnili« twoje sprawy?". PiS przygotowało spot
Twitter.com/pisorgpl

Czy chcesz, żeby "urealnili" twoje sprawy? - takie pytanie dotyczące polityków PO pada w spocie przygotowanym przez PiS. Jest w nim mowa m.in. o możliwości "urealnienia" wieku emerytalnego, czy programu 500 Plus.

PiS zaprezentowało spot w sobotę na internetowym profilu na Twitterze. W sobotę po południu w Warszawie odbędzie się organizowany przez PO "Marsz Wolności" z udziałem środowisk opozycyjnych.

 

"Gdy oni będą rządzić »urealnią« wiek emerytalny, czyli go podwyższą?" - brzmi pierwsze pytanie w spocie PiS. W tym momencie pojawia się wypowiedź przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny: "Trzeba urealnić ten wiek emerytalny".

 

Po niej następuje stwierdzenie głównego ekonomisty PO prof. Andrzeja Rzońcy: "Urealnić to znaczy urealnić".

 

500+, imigranci, IPN i CBA


"»Urealnią« 500 plus, czyli je zlikwidują?" - to kolejne pytanie w spocie. Zderzone jest z wypowiedzią b. prezydenta Bronisława Komorowskiego, który mówi: "To jest najgłupszy sposób wydania pieniędzy publicznych".

 

W dalszej części spotu pojawiają się kolejne pytania: "»Urealnią« sprawę imigrantów, czyli przyjmą każdą liczbę?, »«Urealnią« sprawiedliwość, czyli zlikwidują IPN i CBA?, »Urealnią« polską demokrację, czyli będzie wstyd jak udadzą się zagranicę?, »Urealnią« język miłości, czyli wróci pycha i arogancja?". 
 
Spot kończy się pytaniem: "Czy chcesz, żeby »urealnili« twoje sprawy?".

 

 

"Taki jeden pan powiedział, że jesteśmy gorsi niż on"


W piątek PO upubliczniła w internecie spot zachęcający do udziału w "Marszu Wolności", który przejdzie w sobotę ulicami Warszawy. W materiale widzimy matkę z kilkuletnią córką. Bohaterki 30-sekundowego filmu szykują się do wyjścia z domu.

 

"Mamo, a co to jest gorszy sort?" - pyta dziewczynka. "Hmmm... Wiesz co? To jesteśmy my - ja, tata, ty" - odpowiada jej mama. "A babcia?" - dopytuje dziecko. "Babcia to na pewno" - śmieje się kobieta.

 

Dalej dziewczynka dopytuje co właściwie znaczy "gorszy sort". "Wiesz co? taki jeden pan powiedział, że jesteśmy gorsi niż on" - tłumaczy mama.


"Trzeba mu powiedzieć, że to jest nieprawda" - przekonuje kilkulatka. "To chodź, razem mu powiemy" - proponuje mama, po czym obie biorą biało-czerwoną flagę i wychodzą z domu.

 

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze