Sąd uniewinnił lekarzy Jerzego Ziobry. Rodzina zmarłego zapowiada apelację

Polska
Sąd uniewinnił lekarzy Jerzego Ziobry. Rodzina zmarłego zapowiada apelację
Polsat News
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, syn Jerzego Ziobry

Krakowski sąd sporządził pisemne uzasadnienie wyroku uniewinniającego lekarzy Jerzego Ziobry, ojca obecnego ministra sprawiedliwości. - Po zapoznaniu się z uzasadnieniem wniesiemy apelację, bo wyrok uważamy za niesprawiedliwy - zapowiada rodzina zmarłego.

- Po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia zapoznamy się z nim i złożymy stosowną apelację, ponieważ wyrok uważamy za niesprawiedliwy - powiedziała w piątek po południu w imieniu rodziny żona zmarłego Krystyna Kornicka-Ziobro.

 

Podobne stanowisko zajęła bezpośrednio po ogłoszeniu wyroku. W nadesłanym wówczas oświadczeniu Krystyna Kornicka-Ziobro pisała m.in.: "wyrok, który pani sędzia Agnieszka Pilarczyk wydała w procesie lekarzy oskarżonych o to, że przyczynili się do śmierci mojego śp. Męża, zachwiał moją wiarą w sprawiedliwość sądów". "Ale dla mnie ten proces jeszcze się nie skończył. Będę składać apelację" - deklarowała.

 

Wnioski o pisemne uzasadnienie wyroku, będące zazwyczaj zapowiedzią apelacji, złożyli także prokurator, pełnomocnicy oskarżycieli posiłkowych i większość obrońców.

 

PAP

luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze