Wypadek polskiego minibusa w Niemczech. 7 osób rannych

Świat
Wypadek polskiego minibusa w Niemczech. 7 osób rannych
Polizei Sachsen-Anhalt

Siedem osób zostało rannych w wypadku polskiego minibusa w czwartek rano na autostradzie A9 w pobliżu Naumburga na terenie kraju związkowego Saksonia-Anhalt - poinformowała miejscowa policja.

Z komunikatu wynika, że trzy osoby są ciężko ranne, a cztery odniosły lekkie obrażenia.

 

Do wypadku doszło o godz. 5.45 pomiędzy Naumburgiem a Droyssing. Polski pojazd jechał w kierunku Monachium. Z pierwszych ustaleń wynika, że kierowca minibusa wjechał na ciężarówkę - przekazała policja.

 

Rannych przewieziono do szpitali w okolicznych miejscowościach - Lipsku, Jenie, Zeitz i Weissenfels. Autostrada była zamknięta do godz. 7.10. W akcji ratunkowej uczestniczyły dwa śmigłowce oraz strażacy.

 

Straty oszacowano na 65 tys. euro.

 

MSZ "w stałym kontakcie z niemiecką policją"

 

"Wydział konsularny ambasady RP w Berlinie na bieżąco monitoruje sprawę wypadku polskiego minibusa i pozostaje w stałym kontakcie z niemiecką policją" - poinformowało w czwartek biuro rzecznika prasowego MSZ.

 

"Równolegle polscy konsulowie weryfikują informacje o stanie poszkodowanych. Według informacji otrzymanych z policji niemieckiej, rodziny poszkodowanych zostały powiadomione o zdarzeniu i są w stałym kontakcie z bliskimi" - czytamy w komunikacie MSZ.

 

PAP

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze