Jeden z aresztowanych we Francji był poszukiwany w Belgii

Świat
Jeden z aresztowanych we Francji był poszukiwany w Belgii
pixabay.com/jackmac34

Mężczyzna aresztowany we Francji w związku z udaremnionym planem przeprowadzenia zamachu przed pierwszą turą wyborów prezydenckich w tym kraju (23 kwietnia) był również poszukiwany przez władze Belgii - ujawniła belgijska prokuratura generalna.

Władze francuskie poinformowały, iż 23-letni Clement Baur, jeden z dwóch aresztowanych we wtorek w Marsylii, przyznał, że przygotowywał atak.

 

- Clement B. miał zostać przesłuchany, ale od końca 2015 roku w Belgii nie było po nim śladu - powiedział prokurator generalny.

 

Dodał, bez podawania szczegółów, że poszukując tego mężczyzny strona belgijska współpracowała z władzami francuskimi. Nie ujawnił, w związku z jaką konkretnie sprawą był on poszukiwany w Belgii.

 

Agencja Associated Press pisze, że według władz francuskich Clement Baur miał powiązania z siatkami belgijskich dżihadystów.

 

Prokurator Paryża Francois Molins przekazał we wtorek, że dwaj francuscy obywatele - 23-letni Clement B. i 29-letni Mahiedine M. - przygotowywali się do "agresywnych, nieuchronnych działań na terytorium Francji". W ich mieszkaniu znaleziono broń, trzy kilogramy materiałów wybuchowych oraz flagę Państwa Islamskiego.

 

PAP

jop/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze