Lecieli na własny ślub, zostali wyproszeni z samolotu

Polska
Lecieli na własny ślub, zostali wyproszeni z samolotu
Zdjęcie ilustracyjne. Fot.: Pixabay/Pexels

Michael Hohl i jego narzeczona Amber Maxwell mieli lecieć z Houston w stanie Teksas do Kostaryki, gdzie planowali się pobrać. Zostali jednak wyproszeni z samolotu obsługiwanego przez linię United Airlines. Podobna sytuacja z udziałem przewoźnika miała miejsce niespełna tydzień temu, gdy z pokładu siłą usunięto pasażera.

Incydent miał miejsce w sobotę w locie United Airlines nr 1737 na międzynarodowym porcie lotniczym im. George'a Busha. Narzeczeni wyruszyli z miasta Salt Lake City, w Houston przesiadali się na lot do Kostaryki.

 

Para po wejściu do samolotu zauważyła mężczyznę, który rozłożył się na ich miejscach i zasnął. W lokalnej telewizji KHOU-TV Hohl relacjonował, że wraz z narzeczoną nie chcieli mu przeszkadzać, więc zajęli miejsca trzy rzędy dalej.

 

Miejsca, na których usiadła para, znajdowały się już w pierwszej klasie, a ich rezerwacja dotyczyła klasy ekonomicznej. Według informacji przyszłego małżeństwa, uwagę zwrócił im członek załogi, który kazał parze wrócić na swoje miejsca. Gdy ta odmówiła, doszło do kłótni. Na pokładzie pojawił się szeryf i wyprosił narzeczonych z samolotu.

 

Michael i Amber bez sprzeciwu mieli opuścić pokład.

 

"Nieuprzejmi" pasażerowie

 

W tej samej stacji linia lotnicza poinformowała, że para była nieuprzejma, a jej obecność na pokładzie mogła wpłynąć na bezpieczeństwo pozostałych pasażerów.

 

W wydanym oświadczeniu United Airlines poinformowało, że pasażerowie mieli nie stosować się do zaleceń załogi, kilkakrotnie przesiadając się ze swoich miejsc na miejsca w pierwszej klasie.

 

Ostatecznie linia zapewniła parze lot następnego dnia. Amber i Michael odmówili jednak przyjęcia biletów i poinformowali, że nie będą już korzystać z usług linii lotniczej.

 

Kolejna wpadka linii

 

Zła passa linii lotniczych United Airlines trwa. Zaledwie tydzień temu amerykański gigant lotniczy sprzedał za dużo biletów na lot z Chicago do Louisville. Przez błąd firmy na pokładzie samolotu było za dużo pasażerów, dlatego część z nich wyproszono z pokładu maszyny.

 

Gdy jeden z pasażerów odmówił, doszło do szarpaniny. Ostatecznie mężczyzna został siłą usunięty z samolotu. W sieci pojawiło się nagranie całej sytuacji.

 

Kilka dni później pasażera linii lecącego w klasie biznes ukąsił skorpion. Kanadyjczyk trafił do szpitala. United Airlines zaoferowały odszkodowanie jemu i żonie, która leciała wraz z nim.

 

NBC News, Reuters, KHOU-TV

mr/grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze