Bawarskie urodziny emerytowanego papieża Benedykta XVI w Watykanie

Świat
Bawarskie urodziny emerytowanego papieża Benedykta XVI w Watykanie
EPA/Francesco Sforza /L'osservatore Romano
Delegacja z Bawarii była przyodziana w regionalne stroje, a dla emerytowanego papieża miała lokalne przysmaki.

W Ogrodach Watykańskich odbyła się w poniedziałek uroczystość z okazji 90. urodzin emerytowanego papieża Benedykta XVI. W prywatnych obchodach, które odbyły się dzień po urodzinach poprzedniego papieża, uczestniczył jego starszy o trzy lata brat ksiądz Georg Ratzinger wraz z gośćmi z rodzinnych stron Josepha Ratzingera w tradycyjnych regionalnych strojach.

W Ogrodach Watykańskich odbyła się w poniedziałek uroczystość z okazji 90. urodzin emerytowanego papieża Benedykta XVI. W prywatnych obchodach, dzień po urodzinach poprzedniego papieża, uczestniczył jego starszy o trzy lata brat ksiądz Georg Ratzinger.

 

Na urodziny emerytowanego papieża przybyła delegacja z Bawarii, która przywiozła m.in. kosz z przysmakami z rodzinnych stron jubilata.

 

Także brat byłego papieża przyjechał z Niemiec, gdzie na stałe mieszka.

 

Uroczystość odbyła się w dawnym budynku klasztornym, w którym mieszka Benedykta XVI od swej rezygnacji w 2013 roku, oraz w alei w ogrodach.

 

Zdjęcia zamieścił watykański dziennik "L'Osservatore Romano". Widać na nich emerytowanego papieża siedzącego z gośćmi przed swym domem i pijącego piwo z kufla oraz moment, gdy pozdrawia gości w Ogrodach. Benedykt XVI jest uśmiechnięty i w dobrej formie. Towarzyszy mu jego wieloletni osobisty sekretarz i zarazem prefekt Domu Papieskiego Franciszka arcybiskup Georg Gaenswein.

 

Papież Franciszek odwiedził swego poprzednika w minioną środę. Złożył mu wówczas życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych i zbliżających się urodzin.

 

PAP

hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze