"Sierściel bez granic" podczas Dni Pamięci Lecha Kaczyńskiego w Bogatyni

Polska
"Sierściel bez granic" podczas Dni Pamięci Lecha Kaczyńskiego w Bogatyni
Polsat News

"Bieg Prezydencki" na dystansie równym dniom prezydentury Lecha Kaczyńskiego, mecz piłkarski pomiędzy "Lechem Bogatynia" a "Jarosławem Bogatynia" i spotkania z autorami książek o Lechu Kaczyńskim - to tylko niektóre z atrakcji w programie Dni Pamięci Lecha Kaczyńskiego, które odbędą się w 2-4 czerwca. Po jego opublikowaniu wiele osób sądziło, że to żart, ale burmistrz miasta potwierdził program.

W programie oficjalnie potwierdzonym przez Andrzeja Grzmielewicza, burmistrza Bogatyni i jednocześnie członka PiS, znalazły się liczne atrakcje. Poza wymienionymi wcześniej warto zwrócić uwagę m.in. na:

 

Konkursy wiedzy o Lechu Kaczyńskim 

 

- I Międzynarodową Wystawę Kotów Nierasowych "Sierściel bez granic" (Grzmielewicz wyjaśnia w liście do mieszkańców: Bardzo charakterystyczne dla wrażliwości Lecha Kaczyńskiego było też to, że na sam koniec swojej służby - jako ministra sprawiedliwości - zainteresował się podwyższaniem wyroków w sprawach o okrucieństwo przeciwko zwierzętom),

- zawody motocyklowe "Nieoficjalny mecz Polska-Czechy" (burmistrz wyjaśnia podając cytat Lecha Kaczyńskiego: otóż może ja nie jestem jakimś kibicem, który żyje wyłącznie sportem, bo wtedy nie mógłbym się zajmować polityką, ale jestem kibicem, a pierwsze zawody sportowe, na których w życiu byłem, w 1955 roku, to był mecz Polska - Czechy. W czym? Na żużlu właśnie),

- panel dyskusyjny "Lech Kaczyński w służbie publicznej",

- utworzenie Alei Dębowej Lecha Kaczyńskiego,

- pokaz filmu dokumentalnego "Prezydent" z 2013 r. w reżyserii Joanny Lichockiej,

- wieczór wspomnień o Lechu Kaczyńskim z udziałem m.in. Marty Kaczyńskiej, prezesa PiS i szefa MON Antoniego Macierewicza. 

  

Zwieńczeniem obchodów Dni Pamięci Lecha Kaczyńskiego będzie wręczenie nagród w konkursach wiedzy o Lechu Kaczyńskim, recytatorskim i plastycznym oraz koncert zespołu Jana Pospieszalskiego z "utworami o charakterze patriotycznym".

  

Po ogromnym zainteresowaniu, jakie wzbudziło opublikowanie programu, burmistrz musiał oficjalnie potwierdzić, że jest on autentyczny i nie może być mowy o żarcie. Wystosował list do mieszkańców i wydał oficjalne wyjaśnienie powodów organizacji Dni Pamięci Lecha Kaczyńskiego właśnie w Bogatyni. 

 

"Bóg, Honor, Ojczyzna to dla bogatynian wartości najważniejsze"

 

"Inspiracją do zorganizowania Dni Pamięci Lecha Kaczyńskiego w Bogatyni był fakt, iż po tragicznym 10 kwietnia 2010 roku Rada Miasta i Gminy Bogatynia, jako pierwsza w kraju, w imieniu Mieszkańców, jednogłośnie podjęła stosowną uchwałę jako symboliczne oddanie hołdu i czci Panu Prezydentowi RP Śp. profesorowi Lechowi Kaczyńskiemu nadając tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Bogatynia. To pierwsze i jedyne takie uhonorowanie w historii bogatyńskiego samorządu" - czytamy w oświadczeniu burmistrza Andrzeja Grzmielewicza.

  

"Wierzę, że ta wyjątkowa i prekursorska inicjatywa będzie dla Mieszkańców Miasta i Gminy Bogatynia, a także wszystkich uczestników Dni Pamięci Lecha Kaczyńskiego szczególnym wydarzeniem, bowiem takie wartości jak: Bóg, Honor, Ojczyzna to dla bogatynian wartości najważniejsze, które pielęgnujemy w sposób szczególny. Jestem dumny, że Mieszkańcy Miasta i Gminy Bogatynia nigdy nie przechodzą obojętnie obok rocznic i świąt narodowych, uczestnicząc w organizowanych rokrocznie uroczystościach upamiętniających ważne wydarzenia, w ten sposób wyrażając swój patriotyzm| - przekonuje mieszkańców Bogatyni Grzmielewicz.

 

bogatynia.info.pl, polsatnews.pl

grz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze